Як квадрокоптери рятують життя

DJI, світовий лідер у галузі цивільних квадрокоптерів та технологій аерофотозйомки, запустив онлайн-мапу для відстеження подій у всьому світі, коли квадрокоптери допомагають врятувати когось від небезпеки.

Мапа порятунку доступна за адресою: https://enterprise.dji.com/drone-rescue-map, Вона демонструє, як понад 400 людям у всьому світі допомогли квадрокоптери у більш ніж 200 надзвичайних ситуаціях. Ця мапа постійно оновлюється, коли надходить інформація про нові випадки порятунку людей за допомогою безпілотників.

Мапа порятунку DJI створена на базі новин та публікацій авторитетних джерел у соціальних мережах. Це дані відділів поліції, пожежних частин та добровольчих рятувальних загонів. Кожен запис містить місце і дату інциденту, короткий опис, посилання на оригінальну історію чи публікацію та надає змогу поділитися нею в Інтернеті. Щоб зробити мапу максимально інформативною, DJI закликає органи громадської безпеки ділитися інформацією про нові випадки, коли для порятунку людей були використані квадрокоптери.

” Мапа порятунку DJI стала кращим глобальним орієнтиром щодо ефективності безпілотників у надзвичайних ситуаціях. Вона дозволяє світові оцінити величезне значення квадрокоптерів для пошуку загиблих людей, скорочення часу пошуків, зменшення ризиків при операціях з порятунку, – сказав Ромео Дуршер, старший директор з інтеграції громадської безпеки. – Працівники органів громадської безпеки вже знають про революційний вплив безпілотників на їхню роботу. Тепер світ може дізнатися про дивовижні історії порятунку, зібрані в одному місці. Мапа порятунку безпілотниками DJI дозволяє всім побачити, як квадрокоптери допомагатимуть рятувати людей у ​​майбутньому “.

Мапа порятунку DJI стала кращим глобальним орієнтиром щодо ефективності безпілотників у надзвичайних ситуаціях. Вона дозволяє світові оцінити величезне значення квадрокоптерів для пошуку загиблих людей, скорочення часу пошуків, зменшення ризиків при операціях з порятунку, – сказав Ромео Дуршер, старший директор з інтеграції громадської безпеки. – Працівники органів громадської безпеки вже знають про революційний вплив безпілотників на їхню роботу. Тепер світ може дізнатися про дивовижні історії порятунку, зібрані в одному місці. Мапа порятунку безпілотниками DJI дозволяє всім побачити, як квадрокоптери допомагатимуть рятувати людей у ​​майбутньому

Багато з цих інцидентів ілюструють, як квадрокоптери можуть швидше знайти зниклих людей, ніж традиційний наземний пошук. Як результат, постраждалі швидше опиняються у безпеці, а рятувальники проводять операції легше та менше ризикують. У деяких випадках, занесених на мапу порятунку DJI, квадрокоптери допомогли прискорити рятувальні операції та дозволили оперативникам, що виконували завдання, діяти ефективніше. Є випадки, де квадрокоптер різко змінив хід операції, і саме завдяки цьому людям вдалося вижити.

“Я знаю, які важливі квадрокоптери для людей, що потрапили в біду, бо квадрокоптер врятував мені життя, – сказав Джейсон Мейбі, чоловік з Меріленду, який минулого року отримав поранення і мало не загинув у місцевому парку, коли його знайшов пілот-волонтер з квадрокоптером. – Ми з моєю родиною завжди будемо вдячні незнайомцеві, який використав свій квадрокоптер, щоб знайти мене. Приємно знати, що квадрокоптери допомагають багатьом іншим людям у всьому світі, і я сподіваюся, що мапа порятунку DJI продемонструє, чому квадрокоптери такі важливі у надзвичайних ситуаціях “

“Квадрокоптери змінили правила пошуку та порятунку людей, що потрапили в біду. Двічі минулого року квадрокоптери змінили нам пошукові координати при порятунку туристів на небезпечній місцевості вночі, – сказав Кайл Нордфорс, координатор команди  порятунку у окрузі Вебер штата Юта. − Квадрокоптери допомогли врятувати життя, зменшивши при цьому ризик та сконцентрувавши наші рятувальні сили. Ми раді бачити результат наших зусиль, представлений на мапі порятунку DJI, і сподіваємось, що це покаже людям у всьому світі, які важливі квадрокоптери для порятунку життя та захисту рятувальників”.

Том Шейнберг, старший пілот групи Alliance Drone Team поліцейських сил Девона,  Корнуолла та Дорсета в Англії, заявив: “Група Alliance Drone Team пишається своїм лідерством в адаптації безпілотних технологій до поліцейських місій. Ми бачимо, що наші квадрокоптери беруть участь у таких рятувальних операціях, як, наприклад, пошук людини, що знаходиться на краю прірви. Раді поділитися успіхами зі світом, а також дізнатися про подібні досягнення інших органів громадської безпеки за допомогою мапи порятунку DJI”

На мапі відображені рятувальні операції, зафіксовані в 27 країнах на 5 континентах. Вони наочно демонструють, як технологія квадрокоптерів перейшла від експериментальної концепції до стандартного використання у сфері громадської безпеки. Перший порятунок за допомогою квадрокоптера був зафіксований у Канаді в 2013 році, наступний – через рік. Сьогодні в середньому близько одного разу на тиждень повідомляється про порятунок з використанням квадрокоптера, і органи громадської безпеки регулярно діляться цими фактами в соціальних мережах

“Сотні прикладів тепер чітко показують, що використання квадрокоптерів збільшує кількість врятованих  життів у всьому світі, – заявив Брендан Шульман, віце-президент DJI з питань політики та правових питань. – Мапа порятунку DJI – потужний ресурс для розробників політики. Вона допомагає об’єктивно оцінити вплив квадрокоптерів на захист людей у ​​їхніх власних громадах, а також уявити згубні наслідки політики, що  обмежує в цілому квадрокоптери, забороняє їх чи збільшує вартість їх використання. Зрозуміло, що в регіонах із менш сприятливими правилами експлуатації дронів значно менше повідомлень про факти порятунків за допомогою квадрокоптерів”.

Раніше DJI опублікувала два детальні звіти про те, як квадрокоптери використовувалися для порятунку людей від небезпеки. Перший звіт був зроблений у 2017 році. Він налічував 59 осіб, врятованих квадрокоптерами. Другий − у 2018 році − виріс у показниках до 124 осіб. DJI відстежує на глобальному рівні новини і повідомлення у соціальних медіа, пов’язані з квадрокоптерами, а також переглядає інші джерела, щоб знайти нові приклади порятунку людей безпілотниками. В компанії розуміють, що багато подібних випадків можуть бути ще не відображеними на мапі. Кожен, хто знає про факт порятунку коптером, який не нанесений на мапу DJI Drone Rescue Map, може подати інформацію через офіційного дистриб’ютора DJI в Україні – компанію QUADRO.UA, заповнивши форму за посиланням: – https://forms.gle/nGCfzAvjfPvmCoau7. Матеріали будуть перевірені на відповідність для публікації на мапі. DJI просить усіх, хто подає інформацію про порятунок, поважати  право на конфіденційність усіх причетних осіб та не ділитися будь-якою конфіденційною інформацією про діяльність агентства.

Запрошуємо представників органів громадської безпеки і служб порятунку на демонстрацію техніки DJI при виконанні різних завдань

QUADRO.UA
Київ, вул. Нижньоключова, 14
044 585-71-28
info@quadro.ua