Коптери роблять складські операції безпечнішими, розумнішими та швидшими.
Малек Марісон, 4 березня 2021 року
Майже все, що у вас є, в якийсь момент осідає на полицях складу. Для виробників, роздрібних торговців та логістичних компаній відстеження всіх цих залишків − постійна проблема.
Здебільшого на складах зберігається величезна кількість продукції, що відправляється невеликими партіями. Під час серйозного відтоку клієнтів склад переналаштовується на ходу. Управління складськими площами в такому динамічному середовищі − це цілодобовий процес. Він стає ще складнішим у пікові сезони покупок, до того ж на персонал впливає пандемія COVID-19.
Традиційне управління складом − без коптерів
Щоб підтримувати рівень продукції на складах, працівники традиційно проводять інвентаризацію вручну. Часто, щоб дістатися до залишків, розміщених зверху, потрібен навантажувач.
Цей метод має кілька обмежень. Насамперед, будь-яка робота на висоті пов’язана з певним ризиком. Можуть траплятися нещасні випадки.
Інвентаризація за допомогою навантажувача досить повільна, нудна та сприяє помилкам через людський чинник.
Коли процес управління залишками спирається на трудомісткі процеси, виникає ефект доміно. По-перше, частота складських перевірок зменшується, це призводить до зниження візуального контролю та більшої ймовірності виникнення проблем у майбутньому.
По-друге, ці нудні та повторювані завдання неминуче призводять до необережності, посилюючи небезпеку та збільшуючи ймовірність людських помилок.
Усе це відбувається в обстановці, коли галузь уже перебуває під тиском потреби розвитку, коли попит на електронну комерцію зростає.
Очевидно, що це − бізнес-сфера, призначена для оцифровування. Питання в тому, якої форми набуде це рішення. Вже видно, що поєднання коптерів та штучного інтелекту може запропонувати безпечну, масштабну та економічно вигідну альтернативу управління складом.
Коптери та складський менеджмент
В авангарді такого підходу стає Aeriu, стартап програмного забезпечення з Будапешту (Угорщина).
Можливо, ви стикалися з Aeriu на Airworks 2020, де генеральний директор Гергелі Елленрідер виступав із цією презентацією, описуючи, як дані безпілотників можуть використовуватися менеджерами складських приміщень для покращення звітів та розробки рішень Індустрії 4.0.
Цього літа Aeriu працюватиме вже третій рік. Серед перших клієнтів − скандинавський гігант меблів та німецька багатонаціональна інженерно-технологічна компанія.
Робота з обома дала змогу Aeriu розробити та відновити програмне рішення для кращого управління залишками.
Робочий процес простий. Безпілотник – зараз це DJI Mavic 2 Pro − пілотується працівниками складу для швидкого збору даних маркування. Зазвичай це комбінація штрих-кодів та складських покажчиків розміщення.
Одним натисканням кнопки зображення завантажуються на хмарну платформу Aeriu для комплексного аналізу. Тут задіяні кілька інструментів. Хоча складське маркування, як правило, стандартизоване в межах однієї компанії, цього не можна сказати про складську галузь загалом.
Модель оптичного розпізнавання символів (OCR) розуміє цифри та символи різними мовами. Це може бути використано для визначення місця розташування піддонів за каталогом складу. Модель зчитувача штрих-кодів виявляє та ідентифікує залишок за бібліотекою товарів компанії. Aeriu надає можливість операторам складських приміщень складати інвентарну карту, яка точно визначає, з чого складається складський залишок і де він перебуває.
Окрім екстраполяції даних із зображень безпілотників, нейронна мережа Aeriu застосовує глибоке вивчення для вирішення цілком конкретної проблеми: виявлення вільного місця. Платформа навчена розуміти, що брак залишків також є важливою інформацією, і відповідно передає її.
Швидкому розвитку рішення Aeriu сприяли два чинники. Перший − це безпосередній контакт та відгуки деяких найбільших операторів складської галузі в світі. Другий − легкий доступ до обладнання DJI, яке є надійним, та має технічну підтримку.
«Завдяки цій співпраці з DJI ми можемо надати цінну підтримку з точки зору апаратного забезпечення, обслуговування та навчання”, − пояснює Елленрідер. Використання продуктів DJI діє, як гарантія. Ми можемо й далі розробляти наші рішення, тому що DJI займається апаратним забезпеченням, а ми зосереджуємося на програмному боці».
Як розумне управління складами стало пріоритетом у 2020 році
Пандемія принесла нові проблеми для складського менеджменту у всьому світі. Брак персоналу та обмеження щодо соціальної дистанції на робочому місці створили нові бар’єри для перевірки залишків. Для багатьох цей виклик загострився через величезне зростання рівня електронної комерції та ускладнень у ланцюгах поставок.
«Усі переваги, що ми надаємо, стали ще більш цінними за останній рік, − каже Еллендрідер, що також виявив значне зростання кількості вхідних клієнтів під час пандемії, − особливо в 3 та 4 кварталах 2020 року, коли проводилося багато щорічних інвентаризацій на складах. Ми чули від багатьох компаній, що вони не можуть використати таку кількість людей, як зазвичай».
Також зростає занепокоєння щодо безпеки способу проведення інвентаризації. До кабін навантажувачів застосовуються норми, які в певних юрисдикціях використовуються для роботи на висоті лише у виняткових ситуаціях.
Незалежно від норм, мало сумнівів, що безпілотники мають набагато більший рівень безпеки, ніж важка складська техніка.
Окрім можливості приймати рішення, що ґрунтуються на даних, та безпечно справлятися з браком робочої сили, є й інші переваги.
Керівники компаній у кожній галузі шукають чистіші та більш екологічні способи здійснення повсякденних операцій. Автонавантажувачі споживають приблизно 72 кВт на годину, тоді як безпілотник Mavic 2 Pro використовує 59,29 Вт на годину, тобто в 1214 разів менше. Ця величезна різниця у споживанні енергії підкреслює, чому перший − далеко не ефективний інструмент збору даних.
Розширене сканування складських залишків за допомогою Mavic 2 Pro
Завдяки DJI, що покриває апаратне забезпечення, Aeriu спрямувала сили на розроблення ґрунтовного програмного рішення, яке легко масштабувати. Наразі компанія з новими клієнтами застосовує Mavic 2 Pro. Модель легкодоступна, проста у використанні та оснащена 1-дюймовим датчиком.
«Ми протестували всі доступні безпілотники. Під час обробки зображень за допомогою моделі OCR та моделі штрих-коду ми швидко зрозуміли, що камера Hasselblad від Mavic 2 Pro працює найкраще», − говорить Елленрідер.
Aeriu забезпечує навчання на робочому місці, а персонал складу зазвичай адаптується за лічені дні. Режим Tripod значно зменшує швидкість польоту та мінімізує ризик зіткнення при виконанні робіт у приміщенні. Елленрідер підрахував, що рішення прискорює інвентаризацію складів на 30%, а безпілотник коштує менше 10% системи навантажувача.
Aeriu також тісно співпрацює із замовниками для розроблення стандартів безпеки. «Складські працівники звикли до жорсткої політики, і багато корпоративних політик стандартизовано. Ми перекриваємо територію, де працює безпілотник, і зменшуємо можливість аварій, оскільки там перебуває лише пілот».
Елленрідер бачив, як діяльність його компанії оцінювалася особами, що приймають рішення у деяких найбільших виробництвах. «Три роки тому вони сміялися. Вони думали, що це іграшка. Зараз керівники підприємств вважають наше рішення високотехнологічним та на 30% швидшим за традиційні інвентаризації. Безпілотники ефективно інтегруються в плани особистісного розвитку співробітників».
Єдиний шлях – нагору
Є кілька чинників, що зумовлюють впровадження технології безпілотних літальних апаратів під час інвентаризації складів.
Зростаюче вдосконалення апаратного та програмного забезпечення рухається лише у такому напрямі: до більш автономних робочих процесів, які можуть заощадити час і допомогти зменшити витрати.
«Це галузь, яка не змінилася за 30 років. Але оцифрування йде. Мегатренд підрахунку циклів надходить зі щомісячними звітами про залишки, а не щорічними перевірками. Зараз компанії подвоюють інвестиції в оцифрування складів», – зазначає Елленрідер.
Є також факт, що складські площі в центральних районах міст, принаймні в Західній Європі, де на сьогодні зосереджена Aeriu, все важче знайти. Виробники та роздрібні продавці змушені розширювати складські приміщення та впроваджувати інновації, а не купувати нові місця.
Ефективні складські операції є наріжним каменем багатьох продуктів і послуг, які ми сприймаємо як належне. Попит на розумніші робочі процеси в галузі величезний. Настільки, що на ринку, який швидко розвивається, вже є конкуренти з інвентаризації складів дронами.
Програмне забезпечення Aireu та тісні стосунки з DJI дають змогу клієнтам масштабуватися за допомогою наявних каналів дистрибуції та легко застосовувати технологію БПЛА, будучи впевненими, що їхні операції підтримуються найбільшим ім’ям у галузі.
Aeriu − лише один із прикладів інноваційних стартапів, які працюють із SDK від DJI для розроблення завтрашніх рішень на робочих місцях. Дізнайтеся більше про розроблення продуктів із обладнанням DJI тут.