Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) виклало на сайті попередню версію проекту оновлених правил віддаленої ідентифікації безпілотників. Згідно з правилами, дрони вагою понад 250 грам повинні бути оснащені системою, яка буде під час польоту транслювати ідентифікатор БПЛА і його місце розташування в радіоефір і заодно передавати ці характеристики в інтернет.

Протягом двох місяців майбутнього року американський регулятор буде збирати пропозиції по правок. Очікується, що остаточні правила віддаленої ідентифікації безпілотних літальних апаратів в США вступлять в силу через три роки.

Відзначимо, що влада більшості країн законодавчо регулюють польоти безпілотників і змушують реєструвати їх. Але стежити за виконанням цього правило складно.

Все дрони, яким необхідно пройти реєстрацію, повинні будуть мати систему Remote ID. Як ми зазначали, винятком стануть це БПЛА вагою до 250 грам, а також саморобні, експлуатовані урядом безпілотники і літальні апарати, які були випущені до вступу правил в силу. Пристрої, які потрапляють під виключення, можуть підніматися в повітря тільки в певних районах. Крім того, вони не можуть залишати зону прямої видимості оператора. Дозвіл на створення польотної зони можуть запросити виключно місцева влада.

Проектом правил передбачено два види системи ідентифікації: повна, коли безпілотники будуть транслювати сигнал з індикатором і місцем розташування; і часткова, коли потрібно тільки передавати дані в інтернет. У другому випадку також буде обмежена дальність польоту дрона – не більше 122 метрів від оператора.

Якщо правила вступлять в силу, то через два роки після цього компаніям буде заборонено виготовляти безпілотники, які не сумісні з Remote ID. Ще через рік польоти дронів без підтримки Remote ID будуть заборонені.