Ось як новітня промислова платформа DJI переглядає стандарти безпеки для комерційних безпілотників

Це ризик, властивий будь-яким польотам: що піднімається, має обов’язково падати. Коли справа доходить до безпеки авіації та безпілотних літальних апаратів, то, що дійсно важливо, – це спосіб, яким дрон знижується. Ми в DJI повністю цінуємо цей невід’ємний аспект авіації і прагнемо оснастити кожен вироблений нами безпілотник великими функціями, розробленими для забезпечення максимальної безпеки і забезпечення того, щоб кожне приземлення було навмисним.

Наша новітня промислова платформа Matrice 300 RTK (M300 RTK) оснащена рядом функцій безпеки, які перевизначають стандарти безпеки дронів.

Безпека перш за все – коротка історія

DJI має довгу історію новаторської безпеки дронів. Задовго до того, як регулюючі та державні органи встановили вимоги, ми впровадили технології і рішення, щоб максимально підвищити безпеку.

Геозони. 2013

Уже в 2013 році ми використовували бортові приймачі для автоматичного запобігання польотів в чутливих місцях, таких як аеропорти. У 2016 році ми розширили геозони, включивши в них в’язниці, атомні станції і обмеження на тимчасові польоти.

Обмеження висоти. 2015

В рамках удосконалень основного польотного контролера NAZA з Phantom 2 Vision Plus ми ввели обмеження по висоті, щоб не допустити посягання наших споживачів на повітряний простір, що використовується комерційними літаками, і запобігти польоти на нерозважливих або безвідповідальних висотах.

Обхід перешкод і Smart RTH. 2016

Виявлення перешкод і розумне повернення додому дозволяють нашим дронам подолати ще один невід’ємний ризик польоту: помилка пілота. Тепер наші дрони можуть автоматично виявляти і уникати перешкод, які можуть привести до пошкодження або аварії, і повертатися до точки зльоту до того, як батареї розрядяться.

Аероскоп. 2017

З введенням системи AeroScope ми активно представили практичне і наочне рішення для віддаленої ідентифікації пілотів. AeroScope використовується для разограніченія повітряного простору над критичними об’єктами, такими як аеропорти, стадіони, електростанції і багато іншого.

Обязательство AirSense. 2019

Уже в 2017 році з серією M200 ми почали оснащувати наші безпілотники приймачем автоматичної залежної широкомовної передачі (ADS-B), який попереджає наших клієнтів про довколишній повітряний трафік, в тому числі про вертольоти і літаки що летять низько. У 2019 ми ще більше підтвердили нашу відданість безпеці, обіцяючи оснастити кожен вироблений нами дрон (вагою понад 250 г) приймачем ADS-B.

У той час як DJI не може утримувати інших виробників у відповідності з нашими строгими стандартами, ми принаймні можемо гарантувати, що кожен безпілотник, вироблений і проданий DJI, оснащений функціями безпеки, необхідними для забезпечення безпеки неба. Це стає критично важливим, оскільки все більше число підприємств і організацій громадської безпеки використовують безпілотники для операцій, які рятують життя людей, годують світ і підтримують світло.

Будучи новітньою промисловою платформою DJI, M300 RTK має всі перераховані вище функції безпеки і багато іншого. Ось чому M300 RTK перевизначає галузевий стандарт безпеки коптерів.

Резервні Системи

Безпека і надійність були двома основними опорами при розробці M300 RTK. Щоб підняти стандарти безпеки на новий рівень, ця платформа оснащена резервними копіями для 12 життєво важливих компонентів, тому в малоймовірному випадку апаратного збою модуль резервного копіювання буде використано, щоб забезпечити вам безпеку. Яскравим прикладом є конфігурація з двома акумуляторами M300 RTK. Навіть якщо одна батарея вийде з ладу, друга може безпечно перевести безпілотник в режим зниження. Але батареї – не єдиний приклад надлишкової конструкції. У комплект M300 RTK входить додатковий IMU, барометр і компас, кожен з яких буде задіяний в разі відмови основного блоку. Аналогічним чином, основні друковані плати M300 RTK надруковані з резервним джерелом живлення і лініями зв’язку для підвищення надійності.

Високий корпус для продуктивності і безпеки

Гвинти M300 RTK, звернені вниз, – це не просто естетична особливість. Завдяки своєму корпусу і центру ваги над площиною гвинтів, M300 RTK може похвалитися безпрецедентною маневреністю. Але з точки зору безпеки будь-який встановленний сторонній парашут тепер може розгортатися без перешкод, що робить це аварійне рішення останнього випадку ще більш надійним.

Design Revamped for Performance

Запобігання зіткнень нового покоління

Ще однією перевагою гвинтів, звернених вниз, є те, що вони залишають чітке поле зору для датчиків запобігання перешкод M300 RTK. З двома двонаправленими візуальними датчиками напрямку і двома датчиками часу польоту, це перша промислова платформа DJI з можливістю запобігання всеспрямованих зіткнень. Діапазони виявлення досягають 45 м, і їх чутливість можна налаштувати за допомогою програми DJI Pilot. З майбутнім навісним устаткуванням радіолокації пристроєм CSM, M300 RTK матиме можливість обходу перешкод на 360 °.

БАНВ (Бортові Аеронавігаційні Вогні)

Слабка видимість ускладнює все, але борг кличе навіть в несприятливих, хмарних, туманних або нічних умовах. На щастя, M300 RTK оснащений верхнім і нижнім допоміжним освітленням, яке автоматично включається в умовах низької освітленості. Ці вогні допомагають вбудованим датчикам запобігання зіткнень, щоб захистити дрон і його оточення навіть в умовах поганої видимості. Крім того, у верхній частині M300 RTK знаходиться маяк для наочності, що дозволяє чітко відображати положення безпілотника як для пілотів, так і для інших учасників повітряного простору.

Оновлення до OcuSync Enterprise

У якості оновлення до OcuSync 2.0 – OcuSync Enterprise надає пілотам саме віддалене і найбільш швидке з’єднання з їх безпілотниками і корисними навантаженнями. Завдяки трьохканальній передачі відеосигналу 1080P 30FPS на відстані до 10 км, OcuSync Enterprise може дати пілотам душевний спокій, знаючи, що канал, який відображається на їх пультах дистанційного управління, працює стабільно. Шифрування AES-256 також забезпечує безпечну і надійну передачу даних навіть під час польоту в умовах сильних перешкод.

PFD (Primary Flight Display)

M300 RTK використовує нову систему відображення польоту, засновану на стандартах цивільної авіації. Завдяки первинної індикації польоту (PFD) пілоти M300 RTK спростили доступ до польотної і навігаційної інформації в реальному часі. На додаток до даних телеметрії, таким як висота над рівнем моря і швидкість, і карті для виділення найближчих перешкод, PFD забезпечує інтуїтивно зрозумілий і функціональний доступ до критично важливої інформації, надаючи пілотам підвищену ситуаційну обізнаність.

Розширений режим подвійного управління

Змінені протоколи управління декількома пілотами в розширеному режимі подвійного управління дозволяють виконувати місії з підвищеною безпекою і гнучкістю. M300 RTK, керований двома пілотами, надає кожному пілоту рівний доступ для отримання пріоритету управління польотом, передача якого відображається серією значків на DJI Smart Controller Enterprise. Тепер, якщо один пілот скомпрометований або його контролер втрачає заряд батареї або з’єднання, інший пілот отримує повний контроль над M300 RTK і його корисними навантаженнями. Розширений режим подвійного управління пропонує пілотам більше гнучкості, надійності і безпеки, коли справа доходить до виконання місій на великих відстанях. Крім того, при навчанні нових пілотів вчитель може безпечно взяти на себе управління польотом, якщо це необхідно.

Smart Dual Control

Новий підхід до обслуговування вашого флоту

Оскільки використання безпілотників різко зросла за останні кілька років, залишилися питання про те, як управляти, обслуговувати і володіти великим флотом. Ми створили M300 RTK для вирішення деяких з цих питань, запровадивши систему управління працездатністю БПЛА, щоб краще здійснювати контроль за використанням, стан устаткування і інформувати операторів про необхідність технічного обслуговування.

Крім того, ми ввели нову послугу техобслуговування, щоб допомогти вам діяти на основі цих даних і підтримувати роботу вашого M300 RTK протягом більш тривалого часу.

Літайте з упевненістю. DJI Fly Safe.

Ми в DJI подвоюємо нашу прихильність безпеки з кожним вибором дизайну, зробленим в M300 RTK. M300 RTK більше, ніж будь-яка інша платформа в комерційному просторі, перевизначає стандарти надійності, тому ми всі можемо жити і працювати в більш безпечному світі.