ПРИЧИНИ ЧОМУ БПЛА МАЮТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИСЬ У ВИДОБУВНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ

Якщо ви берете участь у проектах з видобутку, ви розумієте важливість використання правильних інструментів для досягнення оптимальних результатів. Що стосується обстеження та картографування, квадрокоптери (або Безпілотні літальні апарати) виявилися життєздатним і привітним рішенням.

Досягнення спостереження видобутку з висоти пташиного польоту на видобувному майданчику  є складною задачею, однак коптери однозначно підходять до завдань аерофотографування та обстеження. Вони не тільки можуть бути оснащені новітньою картографічною технологією (а також відстеженням та звітуванням), технологія безпілотників приносить із собою ряд переваг.

ПРИЧИНИ, ЧОМУ КВАДРОКОПТЕРИ - НАЙКРАЩИЙ ВИБІР ДЛЯ ГІРНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ:

1. НАДІЙНІСТЬ

Використовуючи новітні технології 3D, безпілотники здатні точно відображати будь-яку місцевість, незалежно від того, наскільки важкодоступними чи небезпечними вони є. Крім того, квадрокоптери здатні за лічені хвилини передавати ці зображення (та пов’язані з ними дані) операторам для планування та відстеження.

2. ЗБІЛЬШЕНА ШВИДКІСТЬ. ЗНИЖЕНІ ВИТРАТИ

Як зазначено вище, з використанням безпілотних літальних апаратів для гірничорудної зйомки економить час і енергію, збільшуючи швидкість зйомки і, в кінцевому рахунку, підвищення продуктивності. Скорочуючи час, безпілотники можуть сканувати область набагато швидше (і, отже, економічно ефективніше), ніж більш традиційні методи картографування. І, видаляючи людський фактор, оскільки фактично, квадрокоптери забезпечують швидкий і ефективний сервіс, вільний від людських потреб. Крім того, низька кількість персоналу, необхідна керуванням коптера, залишає людські ресурси вільними для участі в інших, можливо, більш гострих завданнях.

3. ЗНИЖЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВИТРАТ

Простіше кажучи, безпілотники коштують дешевше, ніж традиційне оглядове обладнання. Вони не мають витрат на обслуговування та ремонт (окрім випадків, коли оператор БПЛА ненавмисно розбив його).

4. ЗМЕНШЕННЯ ЧАСУ ПРОСТОЮ

У багатьох випадках, таких як огляд стелажів або складських запасів, для традиційного огляду пішки потрібно враховувати час простою. Але у випадку використання квадрокоптерів, огляд який проводиться з повітря, може заощадити дорогі години простою.

5. ПРЕМІАЛЬНА БЕЗПЕКА

Безпека має надзвичайно важливе значення на видобувному майданчику, а обстеження гірничих ландшафтів, інфраструктури чи запасів може бути небезпечною справою. Наприклад, нерівна та складна місцевість може спричинити небезпечні умови для роботи геодезистів, які їдуть пішки. Завдяки своїм можливостям картографування та можливостям літати, квадрокоптери здатні уникнути потенційної небезпеки та усунути велику кількість ризику, пов’язаного з роботою на  видобувному майданчику. Це робить їх корисними для таких операцій, як підривання, і означає, що люди-геодезисти можуть проводити менше часу на виробництві, стикаючись з потенційними небезпеками, такими як печери.

НАПРЯМКИ ВИКОРИСТАННЯ

ПЛАНУВАННЯ

Гірничі роботи, ведуться на ділянках площею кілька квадратних кілометрів і на різних рівнях, при яких з’являється необхідність переміщення транспортних засобів та екіпажу на великі відстані. Коптери можна використовувати для швидкого складання оглядової карти, оптимізації маршрутів та надання контрольної інформації

РОЗРОБКА

При розвідувальних роботах, використання коптерів поширюється від представлення даних, що дозволяють виконати розрахунок ресурсів, скласти оглядову карту, до управління роботами. При оснащенні коптерів допоміжною апаратурою (для закріплення вантажів) можливе їх використання для швидкої доставки запасних вузлів до робочих механізмів, та транспортування зразків ґрунту.

ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

За допомогою квадрокоптерів можна виявляти ерозію, відстежувати зміни в стані рослинного покриву, виконувати пошук несправностей в інфраструктурі підприємств, які можуть становити загрозу для навколишнього середовища. Також коптери застосовують для екологічного контролю

ЗВІТНІСТЬ

Використовувати БПЛА можна для спостереження за процесом видобуваннях, для моніторингу правильності виконання всіх технологічних процесів. За допомогою коптерів власники гірничих підприємств можуть стежити за раннім виникненням небезпеки і своєчасне реагування на неї