Перша в Україні інструкторка з сертифікатом DJI Мар’яна Бекмірзаєва цікавилася технікою з дитинства. Її увагу завжди привертали комп’ютери, автомобілі й навіть сільгосптехніка. Вже чотири роки Мар’яна обіймає посаду фахівчині з інноваційних технологій у компанії «Aгросем» й, за словами дівчини, отримання сертифікату інструктора з пілотування агрокоптерів було закономірним кроком у її професійному розвитку.

«Коли наша компанія почала займатися продукцією DJI, а саме коптерами Agras, мені було дуже цікаво, як ці коптери функціонують, як вони літають та як їх ремонтувати. У розпал агросезону-2021 я допомагала колегам і пілотувати в полі, і  і ремонтувати техніку. Після напружених місяців роботи з Agras я зрозуміла, що найцікавіше — попереду. Коли компанія отримала запрошення на навчання від DJI, де була можливість отримати сертифікат інструктора, я вирішила: мушу спробувати свої сили!» — розповідає Мар’яна. 

Іспит на сертифікат інструктора DJI тривав місяць. Він містив теоретичні та практичні завдання. За словами Мар’яни, найважче було справитися з теоретичною частиною через те, що переважна кількість навчальних матеріалів була лише китайською мовою. Тільки великий та різноманітний досвід роботи з коптерами на сільгоспугіддях дав змогу дівчині впоратися з усіма завданнями випробування. 

У роботі з майбутніми пілотами найскладнішим Мар’яна вважає позаштатні ситуації з  БПЛА: «У позаштатних ситуаціях ти маєш провести коротке розслідування, як це трапилося, бо здебільшого в таких випадках пілот відчуває свою провину та приховує певні деталі. Наче детектив, я маю поставити коректні запитання, аби отримати правдиві інформативні відповіді та зробити об’єктивні висновки щодо інциденту. В цілому ж, продукція DJI Agriculture зручна у використанні, тому після навчального курсу оператори Agras мають почуватися впевнено».

Зараз галузь активно розвивається і все сільськогосподарське виробництво рухається в бік безпілотних рішень та автономних машин, тому перспективи професії інструктора БПЛА будуть лише розширюватися. Цього року Мар’яна Бекмірзаєва планує взяти участь у відкритті та подальшій роботі центру з підготовки операторів коптерів для сільського господарства.