Ласкаво просимо до найгіршого кошмару коптера — лабораторії міцності DJI. У цій сучасній випробувальній лабораторії БПЛА група інженерів та техніків провели над Matrice 300 RTK жорсткі тести, щоб переконатися у його готовності до роботи у найсуворіших умовах навколишнього середовища.

Сьогодні тестуємо: Matrice 300 (M300) RTK.

Оскільки M300 RTK безпілотник корпоративного класу, від нього очікують на багато більше, ніж від звичайних коптерів. Це пояснюється тим, що клієнти часто обирають M300 RTK для виконання нелегких завдань, таких як пошук і порятунок, інспекція, картографування тощо, іноді під час надзвичайно несприятливих умов. Через високі вимоги наших клієнтів, M300 RTK повинен працювати ефективно, надійно та безпечно за різних несприятливих погодних умов.

У лабораторії міцності DJI інженери протестували M300 RTK за допомогою наступних шести симуляцій, щоб оцінити його надійність при виконанні робіт за складних умов. Протягом всієї програми випробувань інженери уважно вивчають, як екстремальні умови та вологість впливають на двигуни безпілотника, електричні регулятори швидкості та польоту, а також на стабільність та надійність польоту.

Як M300 RTK показав себе у спеціально створених екстремальних погодних умовах.

Етап 1: Випробування при зміні температури

Перший етап, який зазвичай проходить M300 RTK, – це випробування на високі та низькі температури, щоб оцінити його роботоспроможність за різних температурних умов. Оскільки покупці M300 RTK літають по всьому світу та у багатьох регіонах з різним кліматом, важливо, щоб екстремальні температури не вивели M300 RTK з ладу. Температури до +50°C не завадять M300 RTK, а інтелектуальні батареї, що нагріваються, можуть забезпечити надійну роботу до -20°C.

Етап 2: Випробування на опір вітру

Сильний вітер може збити БПЛА з його шляху. В найгірших випадках, призвести до його падіння. Тому інженери DJI обрали аеродинамічну трубу, щоб вивчити та поліпшити характеристики БПЛА в умовах вітру. M300 RTK оснащений потужними двигунами, які дозволяють йому підніматися зі швидкістю до 6 м/с, літати до 23 м/с і витримувати швидкість вітру до 15 м/с або 33,5 миль за годину.

Етап 3: Випробування на сіль і пар

Нашим клієнтам, які працюють поблизу океану, важливо, щоб на роботу безпілотника не впливала сіль, що накопичується, та корозія. До того ж, туман, що заважає маневреності та видимості, іноді може впливати на функціональність БПЛА. Для вирішення цих проблем інженери DJI тримають M300 RTK у соляному парі 48 годин, щоб переконатися в його готовності працювати у складних прибережних зонах.

Етап 4: Випробування дощем

Літати під дощем не рекомендовано. Але для критичних завдань, коли чекати ясного неба немає можливості, важливо, щоб M300 RTK витримав навантаження. Невеликий дощ може вплинути на маневреність безпілотника, та, що найбільш критично, будь-яка волога, що просочується всередину, може порушити чутливі внутрішні електронні компоненти. Щоб переконатися, що M300 RTK працюватиме і під дощем, інженери DJI протестували БПЛА через імітацію дощу (IPX1).

Етап 5: Випродування несприятливим дощем.

Хоча рейтинги IPX1 не є рідкістю для безпілотників корпоративного класу, M300 RTK був розроблений, щоб перевершити інших коптерів. В цьому випадку M300 RTK тестується за допомогою імітації вихрового дощу (IPX4), щоб продемонструвати, що воду витримує не тільки верхня частина корпусу, але і ходова частина. Результати цього тесту були вражаючими, оскільки M300 RTK і далі працював після зливи з водяними завісами 360°.

Команда інженерів DJI цілком могла тут зупинитися, але вирішила піти далі та зробити ще одне випробування водою, щоб довести, що M300 RTK дійсно надзвичайно стійкий до погодних умов.

Етап 6: Випробування зливою

Інженери DJI застосували до квадрокоптера M300 RTK струмінь води під високим тиском (IPX5). Результати цього випробування були вражаючими, адже M300 RTK встояв перед потоком води, що притаманний зливі, та продовжував працювати!

Що означає система класифікації ступенів захисту IPX?

Система класифікації ступенів захисту (IP) – система класифікації ступенів захисту корпусу електрообладнання від проникнення твердих предметів і води відповідно до міжнародних стандартів. Нижче наведені пояснення трьох ІР тестів, що були проведені над M300 RTK.

IPX1 підтверджує “захист від вертикально падаючих крапель, таких як конденсат, гарантуючи, що пошкодження або зупинка функціонування компонентів не будуть спричинені, якщо предмет знаходиться вертикально”.

IPX4 підтверджує “захист від бризок води з усіх боків. Випробування тривають не менше 10 хв. за допомогою осцилюючого розпилювача (допускається незначне проникнення без шкідливих наслідків)”.

IPX5 підтверджує “захист від струменів низького тиску (6,3 мм), що спрямовані у довільному напрямку (допускається незначне проникнення без шкідливих наслідків)”.

M300 RTK пройшов ці випробування в лабораторних умовах і, отже, отримав рейтинг IP45 від Center Testing International Group Co., Ltd. Це означає, що він може витримувати падіння води з сопла 6,3 мм з будь-якого напрямку та протистояти твердим речовинам з діаметром більше 1,0 мм.

Як компанія DJI досягла цих відмінних результатів тестування?

Ви можете запитати себе: «Як все це можливо?» Відповідь полягає в тому, що M300 RTK був розроблений з урахуванням довговічності.

Герметичне виробництво

M300 RTK оснащений інтелектуальними функціями, які працюють від чутливих електронних компонентів. Вони розміщені в середині корпусу та є важливими компонентами, що відповідають за безпеку та стійкість у польоті. Щоб захистити цю чутливу електроніку і запобігти пошкодженню, корпус виготовляють з герметичним ущільненням.

Щоб гарантувати герметичність після збирання головної частини (пази променів, що кріпляться до корпусу, та лінза датчика огляду, що поліпшує маневреність БПЛА), коптер також піддають перевірці. В тому числі проводять випробування під тиском, щоб переконатися, що ці компоненти витримують внутрішні та зовнішні перепади тиску.

Розподіл тепла

Унікальна конструкція відведення тепла M300 RTK є головним фактором, що сприяє вражаючій атмосферній стійкості. Інженери створили БПЛА так, щоб тепло, яке виділяється енергоємними внутрішніми компонентами, розсіювалося вгору через металеву пластину, а далі передається від безпілотника через витяжні вентиляційні отвори. Будь-яка вода, що потрапляє у витяжні отвори, як і раніше, повністю ізольована від чутливих внутрішніх компонентів.

Посилена материнська плата

На компоненти материнської плати M300 RTK під час виробництва автоматично наноситься покриття з над захисними властивостями. Цей додатковий захисний шар ізолює внутрішні компоненти та запобігає пошкодженню зовнішніми силами.

Наскільки важлива стійкість до погодних умов?

Інженери DJI приділяють так багато уваги до роботи коптера в складних погодних умовах тому, що знають наскільки важливо мати продукт, що забезпечує безперебійну роботу під час критично важливих ситуацій. Проходження цих екстремальних випробувань і робить M300 RTK тим БПЛА, який обирають клієнти у різних галузях промисловості, включаючи сільське господарство, будівництво, електроенергетику, нафту, газ та громадську безпеку.

 ПОВНІ ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ DJI M300 RTK 

 ПРИДБАТИ DJI MATRICE 300 RTK