Дрони виводять пошуково-рятувальні операції на новий рівень 

Згідно з останньою статистикою DJI, світового лідера в області розробки цивільних дронів і технологій аерофотозйомки, більше 500 людей по всьому світу було врятовано за допомогою дронів. В середині жовтня помічники шерифа поліції штату Міссурі (США) використовували дрон DJI з тепловізором, щоб знайти зниклу жінку 93 років в поле в темний час доби. 

Тепловізорне відео, зняте з дрона і надане офісом шерифа округу Касс, показує, як дрон виявив Кріс Фейрчайлд у вигляді яскраво-жовтою точки в темряві, що допомогло рятувальникам зорієнтуватись на мiсцевостi . «Побачити маленьку жовту точку, знаючи, що це саме та людина, яку ви шукаєте, – прекрасне відчуття», – зазначив пілот, який керував дроном, майор Кевін Тіман в бесіді з місцевим телеканалом.  Фэйрчайлд була виснажена та загубила черевичок,  проте сама не постраждала. Вона побачила дрон над головою. «Я повторювала: я тут! Сюди, я тут! »

Два помощника шерифа (сверху) подходят к пропавшей женщине 93 лет (снизу), съемка сделана дроном с тепловизором.
Источник: Округ Касс, офис шерифа Миссури

Порятунок Фейрчайлд став однією з недавніх операцій з порятунку за допомогою дронів по всьому світу, записаних на відео. Число врятованих людей досягло 500. У Спліті (Хорватія) 30 вересня  Хорватська гірничорятувальна служба завершила операцію № 494. Дізнавшись про людину, яка планувала самогубство, працівники служби використовували DJI Mavic 2 Enterprise Dual і знайшли її на краю хвилерізу.

10 вересня в місті Боао на острові Хайнань, Китай, рятувальники використовували дрон DJI, щоб знайти і врятувати трьох серферів, які попливли в океан і не змогли повернутися до берега. Вони стали 488, 489 і 490 особами, врятованими за допомогою дронів.

DJI створила Мапу рятувальних операцій за участю дронів DJI, на якій можна відстежити більше 300 випадків, коли поліція, пожежники, рятувальні команди і перехожі використовували дрони для порятунку людей від небезпеки – перша відома рятувальна операція відбулася в 2013 році. Дрони допомагали виявляти зниклих в темряві, прокладати маршрути з небезпечної місцевості, доставляли рятувальні засоби людям, які опинилися у воді, а також припаси для людей, що потрапили в скрутне становище.

«Всього кілька років тому дрони були експериментальної технологією, інновацією в сфері громадської безпеки, а пілоти-любителі часто пропонували свою  допомогу професіоналам в надзвичайних ситуаціях», – зазначив Ромео Дуршер, директор DJI по інтеграції в сфері громадської безпеки. «На сьогоднішній день агентства громадської безпеки по всьому світу мають дрони в якості стандартного обладнання, дрони рятують людей від небезпеки з регулярністю в декілька днів. Це вражаюча історія успіху як з точки зору суспільної безпеки, так і для людей, що залишилися в живих завдяки дронам».

П’ятисотий випадок порятунку за участю дрона стався увечері 11 жовтня 2020 року в окрузі Касс, Міссурі, коли офісу шерифа повідомили про те, що 93-річна жінка пішла на прогулянку і не повернулася після 3,5 годин відсутності. Після безуспішних пошуків на землі, помічники шерифа запустили дрон DJI Matrice 210 з тепловізійної камерою XT2, за допомогою якої вдалося виявити жінку в повній темряві всього за чотири хвилини.

«Дрон DJI – дивовижний продукт, який дозволив нам рятувати життя. Ми зобов’язані використовувати всі доступні технології та навчати співробітників, щоб забезпечити безпеку громадян. DJI Matrice 210 і тепловізорнi технології зробили це», – сказав Тіман. Цього року Управління шерифа набуло два дрона DJI Mavic 2 Enterprise Dual, а в цьому місяці планується почати льотну підготовку чотирьох заступників.

Мапа  рятувальних операцій за участю дронів DJI складається на основі новин і повідомлень в соціальних мережах від авторитетних джерел, таких як поліцейські управління, пожежні команди і пошуково-рятувальні загони добровольців. Кожен запис на мапі містить розташування і дату події, короткий опис, посилання на оригінальну історію або публікацію і простий спосіб поділитися інформацією про ці події в мережі. На мапу не наносяться випадки, коли дрон просто використовувався в складі більш широкого процесу пошуку. Щоб подія потрапила на мапу, дрон повинен безпосередньо виявити людину, що опинилася в небезпеці, надати допомогу і (або) врятувати.

DJI закликає агентства громадської безпеки додавати нові випадки порятунку за участю дронів – діліться своїми історіями, використовуючи цю форму. Ці повідомлення будуть розглянуті для публікації на мапі, тому DJI просить всіх, хто надає інформацію про рятувальні операції, поважати права на недоторканність приватного життя залучених осіб, а також не поширювати конфіденційну або секретну інформацію про діяльність агентств.Поделиться