Наомі Ебігейл Ермосільо Аріас, дівчині-пілотині коптера з Мексики, щойно виповнилося 19 років.

Незважаючи на свій юний вік, Наомі всього за рік виконала 220 завдань на 5 000 га сільськогосподарських угідь. Вона працювала у 12 мексиканських штатах. Завдяки пристрасті до польотів і сумлінному ставленню до справи стала ключовим співробітником мексиканської компанії ATD Drones і найбажанішою дівчиною-пілотинею коптера серед місцевих жителів.

Відповідаючи на сумніви силою

Коли Наомі прийшла в цю галузь як пілотиня, вона зіткнулася з більшими проблемами і труднощами, ніж інші.

У березні 2020 року було отримано запит на обробку сорго в Мічоакане, Мексика.

Підготувавши обладнання, Наомі прибула на погоджене місце, щоб обговорити деталі з замовником. Однак, побачивши Наомі, клієнт продемонстрував невдоволення й подзвонив керівнику: «Чи зможе молода дівчина впоратися з цією роботою?»

До цього моменту Наомі вже виконала 20 льотних завдань, тому клієнт, що сумнівався в її здібностях, був для неї 21-м замовником.

Сумніви клієнта сповнили Наомі рішучістю виконати те завдання ідеально. «Я зроблю цю справу особливо ретельно, щоби продемонструвати свої здібності», — сказала вона. Після деяких умовлянь клієнт нарешті погодився й дозволив їй провести обробку.

За два тижні босові Наомі подзвонив той самий клієнт. Він зажадав, щоб Наомі відтепер виконувала всі його льотні завдання. Як виявилося, після обприскування ефект боротьби зі шкідниками був чудовим, він набагато перевершив очікування клієнта. Задоволений замовник почав розповідати про успіхи своїм колегам, і до Наомі стало приходити все більше й більше нових клієнтів.


Наомі на полі

Служіння “національному надбанню” Мексики

За останній рік Наомі обробила пестицидами з повітря понад 67 га агави — національного надбання Мексики. Такі операції є абсолютно новим рішенням для місцевих виробників.

Сільськогосподарський коптер DJI над полем агави в Мексиці

Наомі вважає, що, порівнюючи з ручним обприскуванням, обробка дроном гарантує безпеку робітників, вона ефективніша й потребує менше часу. Внесення засобів захисту рослин із коптера не тільки економить водні ресурси, а й зменшує стікання рідких пестицидів із поверхні листя в грунт, що допомагає пестицидам краще виконувати свою функцію. Порівнюючи з наземними операціями, обробку з повітря краще адаптувати до погодних умов, а безпілотні літальні апарати для захисту рослин мають явні переваги, особливо після дощу, коли трактори не можуть використовуватися.

Важка праця допомагає боротися з тривогою

Коли Наомі тільки почала працювати пілотинею сільськогосподарського коптера, вона дуже нервувала.

«У той час це була абсолютно нова професія. У Мексиці було мало пілотів сільськогосподарських коптерів, не кажучи вже про жінок-пілотинь. Крім того, я мало що розуміла в сільськогосподарських культурах і зовсім нічого не знала про шкідників», — з усмішкою згадувала Наомі.


Наомі пояснює технології внесення ЗЗР із повітря клієнтам

Завдяки терпінню й допомозі свого боса Родріго та товариша по команді Івана Наомі поступово зрозуміла принципи роботи з коптером і оволоділа навичками польоту. Довіра команди допомогла Наомі подолати страх і зробити перші кроки в управлінні коптерами. Активно беручи участь у форумах і практичних заняттях, Наомі продовжувала вдосконалювати навички та поступово поглиблювала розуміння галузі.


Наомі готує коптер до роботи в полі

Після виконання кількох внесень ЗЗР із повітря Наомі ближче познайомилася із сільським господарством і стала більш впевненою в собі. Менш ніж за шість місяців вона перетворилася на відомого експерта в місцевому співтоваристві комерційних пілотів коптерів.

Наомі вважає, що інтелектуальне сільське господарство — це неминуча тенденція та що тільки нові технології можуть повністю розкрити потенціал робітників.

У більшості сільськогосподарських регіонів Мексики внесення пестицидів, як і раніше, виконується тракторами або вручну. Наомі сподівається спонукати більше фермерів почати використовувати передові технології на своїх полях.

«Я можу відкриватися новому, приймати динамічні зміни, насолоджуватися відчуттям свободи, дізнаватися все більше й більше та накопичувати досвід кожен день. Мені дуже подобається моя теперішня робота».

Наомі разом з усіма мексиканськими пілотами коптерів сприяє впровадженню внесення ЗЗР із повітря та стимулює розвиток сільського господарства за допомогою інтелектуальних агротехнологій.Поделиться