За даними національного авіаційного органу Великобританії, Управління цивільної авіації Великобританії (CAA), польоти безпілотників є законним у Великобританії, але ми радимо бути обізнаними та обачними.

Особливі міркування щодо подорожей

Якщо ви подорожуєте до Великобританії і хочете привезти безпілотник, CAA враховує ці можливості, але з міркувань щодо іноземців, які хочуть літати на коптерах:

 • Якщо ви є оператором безпілотника за кордоном і хочете виконувати роботу у Великобританії (тобто ви хочете виконувати комерційну роботу з безпілотником у Великобританії), CAA, як правило, зможе надати дозволи іноземним операторам, виходячи з того, що ви здатні задовольнити ті самі основні вимоги безпеки, що і для операторів із Великобританії.
 • Дозвіл на безпілотники / кваліфікацію інших країн не приймається “автоматично” як дійсний. Для польоту у Великобританії ви повинні мати дійсний дозвіл у Великобританії, якщо тип рейсу, який ви проводите, вимагає такого. Кожна заявка розглядається з власної суті, але ми будемо враховувати деталі вашого власного національного схвалення / кваліфікації, визначаючи вашу заявку та умови, встановлені в дозволі. Усі заявки повинні бути зроблені якомога завчасно – ви можете знайти вказівки щодо подання та подання заявки на цій сторінці на веб-сайті CAA .

Якщо ви хочете зв’язатися з органом CAA безпосередньо перед поїздкою з будь-якими питаннями, які ви можете виникнути, ось їх контактна інформація: infoservices@caa.co.uk. / +44 0330 022 1500

Загальні правила польоту безпілотника у Великобританії

Виходячи з нашого дослідження та тлумачення законів, ось найважливіші правила, які слід знати для польотів БПЛА у Великобританії

 • Комерційні операції у Великобританії вимагають дозволу CAA. Дивіться розділ нижче, щоб дізнатися більше про отримання дозволу.
 • Страхування необхідне для всіх комерційних операцій.
 • Ви несете відповідальність за безпеку польоту вашого безпілотника.
 • Ви повинні тримати коптер у візуальній лінії зору, коли він літає, щоб ви могли переконатися, що він не стикається ні з чим, особливо з іншими літальними апаратами.
 • Ви маєте бути впевнені що коптер нікому/нічому не загрожує.
 • Усі безпілотники, незалежно від маси, не повинні літати вище 122 метрів над поверхнею.
 • Якщо ваш безпілотник оснащений камерою, також існує ряд додаткових обмежень щодо того, куди ви можете літати, і наскільки близько ви можете підлетіти до інших людей або предметів. Для того, щоб мати змогу пролетіти в цих районах або ближче до мінімальних відстаней, що передбачені правилами, для цього необхідно отримати попередній дозвіл від CAA. Докладніше про подання дозволу тут .
 • Ви не можете літати коптером на відстані 150 метрів від будь-якої перевантаженої площі або організованих зборів під відкритим небом понад 1000 осіб; або в межах 50 метрів будь-якої особи, майна, судна, транспортного засобу або споруди, яка не перебуває під контролем особи, відповідальної за повітряне судно; дотримуючись додаткових правил, не превищувати підйом більше ніж 122 метри над поверхнею.
 • Ви не повинні літати ближче 5 кілометрів від кордону аеродрому (який називається «зона захисту злітно-посадкової смуги»), попередньо перевіряючи, чи маєте ви на це дозвіл від управління повітряним рухом.
 • Заборонено транспортувати тварин (прив’язану до парашута чи ні) на безпілотному літальному апараті таким чином, що ставить під загрозу людей чи майно.

Для отримання додаткової інформації про закони про безпілотники Сполученого Королівства див. Цю сторінку на веб-сайті CAA .

Вимоги щодо дозволу на польот безпілотника, що продається на території Великобританії

Щоб отримати стандартний дозвіл на комерційний політ (PfCO), ви повинні заповнити онлайн-заявку CAA та подати такі документи:

 • Початкова заявка: Посібник з експлуатації, страхування, повна рекомендація NQE або еквівалентна кваліфікація
 • Додаток на оновлення: Посібник з експлуатації, страхування, журнали польотів
 • Застосування варіації: Посібник з експлуатації, страхування, рекомендація NQE або еквівалентна кваліфікація, якщо змінюється категорія ваги / класу
 • Застосування поновлення та зміни: Операційне керівництво по страхуванню, рекомендація NQE або еквівалентна кваліфікація, якщо змінюється вага / клас категорії, журнали польотів

Докладніше про процес дозволу CAA можна дізнатися на цій сторінці на веб-сайті CAA .

Знаєте щось, чого ми не знаємо про закони БПЛА? Надішліть нам електронний лист на support@quadro.ua. Ми не є міжнародними авіаційними адвокатами і робимо все можливе, щоб ця сторінка була актуальною для пілотів БПЛА, але реальність така: враховуючи темпи розвитку безпілотних літальних апаратів та те, як реагує уряд, регулювання безпілотників може змінюватися протягом року, і ці зміни важко відстежити. Якщо ми щось пропустили, будь ласка, зв'яжіться з нами.
Menu